10173773_1478592635692306_3220168261395008807_nInformujemy, że w dniu 18 czerwca 2014 roku, odbędzie się uroczystość włączenia naszej jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG). Od dłuższego czasu staraliśmy się  dołączyć do grona jednostek KSRG. Niezmiernie jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy pomogli nam, aby mogło to stać się faktem.

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy (KSRG) – powstał w 1991 roku, a zaczął funkcjonować w 1995. Celem jego istnienia jest ujednolicenie działań o charakterze ratowniczym, podejmowanych w sytuacjach zagrożeń życia, zdrowia, mienia lub środowiska, podejmowanych przez Państwową Straż Pożarną i inne podmioty ratownicze (głównie Ochotniczą Straż Pożarną). Centralnym organem administracji rządowej w sprawach organizacji krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Swoje zadania KSRG realizuje poprzez koordynację walki z pożarami i innymi klęskami żywiołowymi oraz ratownictwa technicznego, ekologicznego i medycznego na wszystkich szczeblach administracji. Krajowy system ratowniczo-gaśniczy stanowi integralną część systemu bezpieczeństwa państwa.