Łukasz

IS_20160617_164341

17 czerwca 2016  zostaliśmy zadysponowani dwa razy o godz. 13:13 i 16:30 do usuwania skutków Burzy.

zyczeniaZ wielką radościa informujemy, że zostaliśmy zaproszeni na ślub naszej druhny Pauliny Dmoch oraz Kamila Karwowskiego

Uroczystość zaślubin odbędzie się w dnia 18 czerwca 2016 roku o godzinie 16:00 w Bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki  Łask w Niepokalanowie.

las

Niefortunny wypadek rowerzysty na szlaku rowerowym w puszczy kampinoskiej
Rowerzysta, któremu dziś pomogliśmy miał ogromnego pecha! Jadąc szlakiem rowerowym niedaleko Zamczyska, z dużą prędkością zahaczył nogą o wystający w linii drogi konar drzewa. Z przerażeniem odkrył, że w wyniku wydarzenia doszło wręcz do wyrwania części tkanki nogi uwidaczniając kość piszczelową oraz krwotoku. Sytuacja była bardzo poważna, gdyż w wyniku wykrwawienia może w szybkim czasie dojść do wstrząsu krwotocznego, a w konsekwencji nawet do śmierci. Poszkodowany zdawał sobie z tego sprawę. Dramatyzmu sytuacji dodawał fakt, że dotarcie zespołu ratownictwa bezpośrednio do miejsca zdarzenia było niemożliwe. Karetka najbliżej mogła dojechać na odległość ok 4 km od miejsca wypadku, gdyż dalsza droga to był niedostępny dla zwykłych pojazdów szlak rowerowy (nie mylić ze ścieżką rowerową). Aby dojechać do poszkodowanego wykorzystaliśmy stworzony do tego celu nasz terenowy samochód ratowniczo-ewakuacyjny Landrover. Potwierdziło się, że w takich właśnie sytuacjach jest to jedyne rozwiązanie, aby jak najszybciej dotrzeć do rannego w celu udzielenia mu pomocy medycznej. W tym przypadku należało przede wszystkim natychmiast założyć opatrunek uciskowy na ranę oraz unieruchomić i unieść kończynę do góry. W ramach tzw. kwalifikowanej pierwszej pomocy strażacy wykonują tego typu czynności. Następnie mogliśmy ewakuować rannego do karetki, tam gdzie mogła dotrzeć najbliżej wypadku (tutaj aż 4 km!). Jak się później okazało stan pacjenta był na tyle poważny, że trafił w szpitalu prosto na blok operacyjny! Życzymy oczywiście panu Denisowi szybkiego powrotu do zdrowia.

  • Foto OSP Zawady
  • Tekst A.Pawlak

images 1

Placówka Terenowa KRUS w Błoniu
Urząd  Gminy w Kampinosie
    MODR  Kampinos
OSP Zawady

 

serdecznie zapraszają rolników z terenu gminy Kampinos na  szkolenie połączone z konkursem testowym z zakresu bhp   które odbędzie się w dniu 

 13.11.2014. (czwartek  ) o godzinie 10.00

 w lokalu OSP Zawady

Dla laureatów konkursu przewidywane nagrody !

Serdecznie zapraszamy – organizatorzy

 

Jesień to czas zbioru ostatnich plonów i pracy w polu oraz w obejściu. Choć zima kojarzy się z odpoczynkiem, to na wsi zawsze jest coś do zrobienia. Pora jesienno-zimowa to okres, w którym jest więcej czasu na dokonanie wielu napraw, czy bieżących konserwacji maszyn i urządzeń. Mimo, że pracy jest nierzadko mniej to i tak wyjątkowo często dochodzi do wypadków.

Szybko zapadający zmierzch utrudnia widoczność. Do tego padający deszcz, czy śnieg powoduje rozmiękczenie gruntu, oblodzenie dróg i podwórzy. Najczęściej w tak niesprzyjających warunkach dochodzi do upadków. Do tej pory w 2014r. na terenie województwa mazowieckiego spośród 2346 wypadków przy pracy rolniczej aż 871 z nich to upadki osób. Wpływu na warunki atmosferyczne nie mamy, ale możemy przygotować się do pracy w tak niesprzyjających okolicznościach.

Czytaj więcej

DSC_0043TERMINARZ INSPEKCJI JESIENNYCH OSP – PAŹDZIERNIK 2013

Przegląd jednostek będzie odbywał się w godzinach 10:00 – 15:30

 

Czytaj więcej

Zostaliśmy zaproszeni na I Olimpiadę Sportowo-Pożarniczą Strażaków OSP

olimpiada

strona wwwPrzedstawiamy Państwu naszą nową stronę internetową.

Idąc z duchem czasu oraz mając na uwadze potrzebę odświeżenia wizerunku naszej strony, opracowaliśmy jej nową szatę graficzną, umożliwiającą wszystkim zainteresowanym łatwiejszy dostęp do informacji oraz prostszą drogę kontaktu z naszą jednostką.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony. Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany przypadną Wam do gustu i spotkają się z Państwa przychylnym odbiorem.

 

Pomóż nam ratować

1%

1%

Partnerzy

MANI REDSIDE LPR KPPSP Błonie Gmina Kampinos Powiat Warszawski Zachodni